Madencilik Türkiye        Tünel Teknolojisi Dergisi         ARŞİV  ANASAYFA 
Madencilik Türkiye Mining Tukey MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten
Türkiye’nin İlk Tünel Fuarı İstanbul’da Gerçekleştirildi
03-09-2014
 
Bu Bir  Haberidir

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Tünel Yapım Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı (Tunnel Expo) 28 – 31 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. 120’den fazla firmanın katılımcı olarak yer aldığı fuarda, fuarla birlikte paralel etkinlik olan 3. Tünelcilik Kısa Kursu’da yapıldı.

Türkiye’de son yıllarda büyük yatırımlar yapılan karayolu, hızlı tren, sulama ve metro tünellerinin planlaması, inşası ve kullanımında gerekli olan her türlü makine, teçhizat ve ekipmanın sergilendiği fuarda, üretici firmaların yanı sıra mühendislik – müteahhitlik şirketleri de yer aldı. İş makineleri, TBM (Tünel Açma Makineleri), yapı kimyasalları, delme patlatma sistemleri, projelendirme gibi birçok alanda faaliyet gösteren yerli ve yabancı birçok şirket de, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bu organizasyonda yerlerini aldılar.

Tünelcilik Derneği (Tünelder) tarafından ilk üç gün boyunca devam eden Kısa Kurslar iki ayrı salonda yapılırken, ülkemizde gerçekleştirilen tünelcilik alanındaki çalışmaları sektöre duyurmak amacıyla bu eğitim programları düzenlendi. Sektör temsilcileri tarafından yoğun ilgi gören eğitimlerde tünelciliğin tüm aşamaları hakkında sunumlar yapılarak, takipçiler bilgilendirildi. Tünelcilik Derneği Başkanı Prof. Dr. Nuh Bilgin’in liderliğinde düzenlenen eğitimlerde, tünel tasarımının temel ilkeleri, karşılaşılan sorunlar, yeni teknolojiler gibi ana konular sektörün önde gelen temsilcileri ve akademisyenleri tarafından tartışıldı.

Fuarın açılışında konuşan Tünelcilik Derneği Başkanı Prof. Dr. Nuh Bilgin, Tünelcilik Derneği’nin 3 sene önce kurulduğunu, bugün itibarıyla 500’e yakın üyesi olduğunu söyledi. Derneğin yaptığı çalışmalar hakkında da bilgiler veren Bilgin, tünel sektörünün dünü, bugünü ve geleceği hakkında da düşüncelerini dinleyicilerle paylaştı.

Bilgin konuşmasının en dikkat çeken bölümünde; Türkiye Cumhuriyeti’nin şuanda hayata geçirilmiş ya da projelendirilmiş çalışmaları dışında, önümüzdeki yıllarda tünelcilik sektörüne 35 milyar avro daha yatırım yapabileceğinin altını çizerken, sektör için gerekli bilimsel katkıya da dikkat çekti.

 

"Bu haber bir Tünel Teknolojisi Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Tünelder,  Tünel Yapım Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı,  İstanbul,  Türkiye  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Dev Projede İhale Mayıs Ayında Yapılacak
İstanbul Boğazı'nda Marmaray ve Avrasya Tüneli'nin ardından yapılacak, üç katlı olarak inşa edilecek üçüncü tüp geçit için ihalenin Mayıs ayında yapılması planlanıyor. İki katı lastik…
Boğazın Altında Her An Temiz Hava
Yapı Merkezi - SK ortak girişiminin tercihi Teknima Cleanair Technology İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesi - Avrasya Tüneli için tasarım ve imalatını yaptığı 1 adet 1800mm çaplı 250kW gücünde…
Terratec TBM’si “Tazmanya Canavarı” İstanbul için Hazır
Avustralya firması Terratec, “Tazmanya Canavarı” olarak isimlendirilen TBM’nin, testlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye nakledileceğini açıkladı. 6,56 metre çapında ve İstanbul’un karmaşık…
Avrasya Tüneli’nde Çalışmalar Hızla Devam Ediyor
Göztepe ile Kazlıçeşme arasını 15 dakikaya indirmesi planlanan Avrasya Tüneli Projesi'nde tünel açma çalışmaları sonucunda 920 metrelik ilerleme sağlandı. Ayrıca olası depremlere karşı dayanıklılığı…
İstanbul’a Yeni Bir Tünel Geliyor
İstanbul'da trafiğin en yoğun olduğu bölgelerden olan Beyoğlu, Kağıthane ve Beşiktaş bölgesinde yakın zamanda inşa edilmiş olan Kağıthane ve Dolmabahçe tünellerinin yanına üçüncü bir tünelin…
 
Tünel Teknolojisi Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
facebooktwitterfacebooklinkedin
 


Mayeb
Tünel Teknolojisi Dergisi ve www.tunelteknolojisi.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.