Madencilik Türkiye        Tünel Teknolojisi Dergisi         ARŞİV  ANASAYFA 
Madencilik Türkiye Mining Tukey MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten
Karahan Tüneli Trafiğe Açıldı
28-06-2016
 
Bu Bir  Haberidir

Doğu Anadolu'yu batıya bağlayacak Karahan Tüneli, 3 bakanın katılımıyla trafiğe açıldı. Malatya-Darende karayolu üzerinde bulunan Karahan Tüneli, bayram öncesi trafiğin rahatlatılması adına ulaşıma açıldı. Tünelin açılışına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de katıldı. Çift tüplü ve bin 600 metre uzunluğundaki Karahan Tüneli girişinde yetkililerden bilgi alan bakanlar daha sonra araçla tünelden geçti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bin 600 metrelik Karahan Tüneli'nin 7 kilometrelik yan bağlantı yolları ile bugünden itibaren araç trafiğine açıldığını belirtirken şu ifadeleri kullandı: " Karahan Tüneli'ni bayram öncesi insanlarımız daha rahat seyahat edebilsinler diye hizmete açıyoruz. Sayın Başbakan ile birlikte daha sonra resmi açılışı yapılacaktır. İnsanların bayram öncesi rahatını düşünerek resmi açılışı sonraya bıraktık."

Malatya-Kayseri bağlantısını daha da hızlı hale getireceklerini söyleyen Arslan, "Dolayısıyla Doğu Batı aksında çok önemli bir güzergâhı bugün ulaşıma açıyoruz" ifadelerini kullandı. Tünelin yan bağlantı yolları ile birlikte 214 milyon TL'ye mal olduğunu ifade eden Bakan Arslan, Malatya'ya hayırlı olmasını diledi.

Bir hafta sonra Malatya-Sivas karayolunda bulunan Cepiç Tüneli'nin de bayram öncesi ulaşıma açılacağını aktaran Bakan Arslan, "Malatya etrafındaki şehirlere daha hızlı bağlantı kurulması adına adeta tüneller şehri oluyor. Bu yatırımlarımızın devamı da gelecek diyoruz" şeklinde konuştu.

 

"Bu haber bir Tünel Teknolojisi Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Karahan,  Malatya  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Erkenek Tüneli 2016 Yılı Sonunda Hizmete Girecek
Doğu Anadolu'yu Malatya üzerinden Akdeniz Bölgesine bağlayacak olan karayolu üzerinde inşa edilen Erkenek Tüneli'nin büyük kısmı tamamlandı. Yapımına 2011'de başlanan ancak zeminde yaşanan bazı sıkıntılar (aşırı…
Karahan Tüneli Araç Trafiğine Açılıyor
Elbistan’ı doğu illerine bağlayan Malatya-Darende karayolunda toplam uzunluğu 3.200 metre olan Karahan Tüneli’nde çalışmalar son aşamaya gelirken tünelin kısa bir süre içinde araç trafiğine açılacağı…
Çepiç Tüneli Tamamlanarak Araç Trafiğine Açıldı
Malatya-Sivas Karayolu’nun zorlu noktalarından birisi olan Çepiç rampasının yerine yapılan 630 metre uzunluğundaki Çepiç Tüneli büyük oranda bitirilirken araç trafiğin açıldı. İHA’da…
Kömürhan Tüneli’nde Çalışmalar Sürüyor
Elazığ ile Malatya'nın Karakaya Baraj Gölü üzerinden bağlantısını sağlayan Kömürhan Köprüsü'nün yanına inşa edilen 660 metre uzunluğundaki yeni köprü ve tünel için çalışmalar…
Karahan Tüneli’nde Son Aşamaya Gelindi
Malatya’yı Kayseri’ye bağlayan Karahan geçişini 1,2 kilometre kısaltacak olan Karahan Tüneli'nin % 95’i tamamlandı. Malatya-Kayseri-Ankara güzergâhında Doğu Anadolu’daki 12 ilin batı ile bağlantısını…
 
Tünel Teknolojisi Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
facebooktwitterfacebooklinkedin
 


Mayeb
Tünel Teknolojisi Dergisi ve www.tunelteknolojisi.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.