Madencilik Türkiye        Tünel Teknolojisi Dergisi         ARŞİV  ANASAYFA 
Madencilik Türkiye Mining Tukey MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten
Ferhat Tüneli’nde 300 Metrelik İlerleme Sağlandı
21-06-2016
 
Bu Bir  Haberidir

Amasya'da inşa edilen 970 metre uzunluğundaki Ferhat Tüneli'nde 300 metrelik ilerleme sağlandı. Amasya şehir trafiğinin rahatlatılması amacıyla inşa edilen, Harşena Dağı'nın altından, Nergiz Mahallesi'nden başlayan tünel inşaatı, Kurşunlu Mahallesi İstasyon Caddesi'ne bağlanacak. Projenin maliyetinin 21 milyon 300 bin lira olması bekleniyor.

Ferhat Tüneli'nde incelemelerde bulunan ve konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, "Tünelden çıkan malzemenin toprak karışımının az olması homojenliği ve sertliği beton kırımına uygun olduğu için çıkan taşların bir kısmını tünelin inşaatında kullanılacak betonda kullanıyoruz. Fazlasını da diğer şehrin muhtelif bölgelerindeki imar yollarının alt yapılarında değerlendiriyoruz. Bu projeye başlarken bu işi yapamazlar, onların amacı yer altındaki hazineyi aramak gibi halkın arasında konuşuluyor. Valla 300 metre oldu. Kazdık, geldik, öyle madene de rastlamadık. Taş madeninin haricinde hazineye rastlamadık. Ama asıl hazine bu tünelin açılması ve Amasya’ya hizmet olarak dönmesi. Sokak dedikodusu devam ediyor. Bizim niyetimizin 'trafiğe yol açmak değil buradaki hazineyi kurtarmak' olduğunu iddia edenlerimiz vardı. Tabii gülüp geçiyoruz, bu konuşulanlara, ama yine de bakıyoruz. Gerçekten olabilir mi diye ama rastlamadık” diye konuştu.

 

"Bu haber bir Tünel Teknolojisi Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Ferhat Tüneli,  Amasya  
 
 
 
 
 
Tünel Teknolojisi Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
facebooktwitterfacebooklinkedin
 


Mayeb
Tünel Teknolojisi Dergisi ve www.tunelteknolojisi.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.