Madencilik Türkiye        Tünel Teknolojisi Dergisi         ARŞİV  ANASAYFA 
Madencilik Türkiye Mining Tukey MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten
Trafiğe Çözüm İçin İstanbul’a 7 Yeni Tünel İnşa Edilecek
20-06-2016
 
Bu Bir  Haberidir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’un trafik sorununa çözüm bulmak için, İspanya'nın başkenti Madrid ile Barselona kentlerini model alıp, araçları yer altına taşıma kararı aldı.

Toplam 7 tüneli kapsayan ‘dal-çık’ yöntemiyle yapılacak yol, Büyükçekmece, Esenyurt, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler, Bayrampaşa, Kağıthane ve Sarıyer Kilyos'tan geçecek, bu sayede 300 bin araç yer altına alınacak. Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre İBB'de oyçokluğuyla kabul edilen plan değişikliği teklifine konu alanın çoğunlukla yapılaşmış, çok az bir kısmının boş olduğu belirtildi. Yapımı planlanan 6 tünel, TEM otoyolu ile D 100 karayolunu bağlayacak. Proje güzergâhının bir bölümü afet riskli alan kapsamında, bir kısmı da plansız alan sınırları içerisinde ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkisinde bulunuyor.

Büyükçekmece-Bayrampaşa arasındaki hatta bulunan 6 tünelden günde 300 bin, Sarıyer Kilyos Tünelinden ise 40 bin aracın geçmesi bekleniyor.

Proje kapsamında toplam tünel uzunluğu 23 kilometre olurken 2,5 milyar liraya mal olması bekleniyor. Teklif, İBB meclisinde oy çokluğuyla kabul edildi. Tünellerin yapımına bu yıl başlanacak.

 

"Bu haber bir Tünel Teknolojisi Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : İstanbul  
 
 
 
 
Benzer Haberler
3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İçin Çalışmalar Başlıyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından geçen yıl ihalesi yapılan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi'nde ilk adım olarak etüt, proje ve mühendislik hizmetleri için 35 milyon lira…
İstanbul’da Su Baskınlarını Önlemek İçin Tüneller İnşa Ediliyor
İstanbul'da su baskınlarını ve erezyonu önleyerek bina yıkımlarının önüne geçmeyi planlayan 5 su tüneli projesi hayata geçiriliyor. İstanbul’un farklı ilçelerinde inşa edilen tünellerin 2017…
Kuzey Marmara Otoyol Projesi’nde Tünel Açma Çalışmaları İçin İzinler Alındı
3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinin önemli ayaklarından biri sayılan tünel projesi için harekete geçildi. Projede yer alan aç - kapa tünel için izinler alınarak ön hazırlıklar başladı.…
Çamlık ve Riva Tünellerinde Çalışmalar Büyük Bir Hızla İlerliyor
Kuzey Marmara Otoyolu projesinin Asya Yakası’nda yer alan iki tünelin inşası için çalışmalar başladı. İki tünelden biri olan Çamlık geçiş tünelinde kazı işlemleri tüm hızıyla sürerken…
 
Tünel Teknolojisi Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
facebooktwitterfacebooklinkedin
 


Mayeb
Tünel Teknolojisi Dergisi ve www.tunelteknolojisi.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.