Madencilik Türkiye        Tünel Teknolojisi Dergisi         ARŞİV  ANASAYFA 
Madencilik Türkiye Mining Tukey MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten
Trafiğe Çözüm İçin İstanbul’a 7 Yeni Tünel İnşa Edilecek
20-06-2016
 
Bu Bir  Haberidir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’un trafik sorununa çözüm bulmak için, İspanya'nın başkenti Madrid ile Barselona kentlerini model alıp, araçları yer altına taşıma kararı aldı.

Toplam 7 tüneli kapsayan ‘dal-çık’ yöntemiyle yapılacak yol, Büyükçekmece, Esenyurt, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler, Bayrampaşa, Kağıthane ve Sarıyer Kilyos'tan geçecek, bu sayede 300 bin araç yer altına alınacak. Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre İBB'de oyçokluğuyla kabul edilen plan değişikliği teklifine konu alanın çoğunlukla yapılaşmış, çok az bir kısmının boş olduğu belirtildi. Yapımı planlanan 6 tünel, TEM otoyolu ile D 100 karayolunu bağlayacak. Proje güzergâhının bir bölümü afet riskli alan kapsamında, bir kısmı da plansız alan sınırları içerisinde ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkisinde bulunuyor.

Büyükçekmece-Bayrampaşa arasındaki hatta bulunan 6 tünelden günde 300 bin, Sarıyer Kilyos Tünelinden ise 40 bin aracın geçmesi bekleniyor.

Proje kapsamında toplam tünel uzunluğu 23 kilometre olurken 2,5 milyar liraya mal olması bekleniyor. Teklif, İBB meclisinde oy çokluğuyla kabul edildi. Tünellerin yapımına bu yıl başlanacak.

 

"Bu haber bir Tünel Teknolojisi Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : İstanbul  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı’nın Açılışı Ertelendi
Bu yıl içinde açılması planlanan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattının açılışı Eylül 2016′ya ertelendi. Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere göre ihalesi Eylül…
Dev Projede İhale Mayıs Ayında Yapılacak
İstanbul Boğazı'nda Marmaray ve Avrasya Tüneli'nin ardından yapılacak, üç katlı olarak inşa edilecek üçüncü tüp geçit için ihalenin Mayıs ayında yapılması planlanıyor. İki katı lastik…
İstanbul’da Yeni Tünel Projeleri İçin Çalışmalar Hızlandı
İstanbul’da ulaşıma çözüm üretmek adına yeni metro ve tünel projeleri hayata geçiriliyor. Ataköy ile İkitelli arasına yapılması planlanan yeni metro hattı için ÇED süreci başlatıldı.…
Boğaz’a Yapılacak Üçüncü Tünelin Ayrıntıları Belli Oldu
İstanbul Boğazı’nın altından geçecek üçüncü proje olan tüp geçit projesinin detayları belli oldu. 3 katlı olarak inşa edilmesi planlanan tüp geçitten raylı sistem araçları ve…
İstanbul Boğazı’na Üçüncü Tüp Geçit
İstanbul Boğazı’na yapılması planlanan üçüncü tüp geçit için 27 Şubat tarihinde hükûmetten kapsamlı bir açıklama yapılması bekleniyor. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda…
 
Tünel Teknolojisi Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
facebooktwitterfacebooklinkedin
 


Mayeb
Tünel Teknolojisi Dergisi ve www.tunelteknolojisi.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.