Madencilik Türkiye        Tünel Teknolojisi Dergisi         ARŞİV  ANASAYFA 
Madencilik Türkiye Mining Tukey MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten
Trafiğe Çözüm İçin İstanbul’a 7 Yeni Tünel İnşa Edilecek
20-06-2016
 
Bu Bir  Haberidir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’un trafik sorununa çözüm bulmak için, İspanya'nın başkenti Madrid ile Barselona kentlerini model alıp, araçları yer altına taşıma kararı aldı.

Toplam 7 tüneli kapsayan ‘dal-çık’ yöntemiyle yapılacak yol, Büyükçekmece, Esenyurt, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler, Bayrampaşa, Kağıthane ve Sarıyer Kilyos'tan geçecek, bu sayede 300 bin araç yer altına alınacak. Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre İBB'de oyçokluğuyla kabul edilen plan değişikliği teklifine konu alanın çoğunlukla yapılaşmış, çok az bir kısmının boş olduğu belirtildi. Yapımı planlanan 6 tünel, TEM otoyolu ile D 100 karayolunu bağlayacak. Proje güzergâhının bir bölümü afet riskli alan kapsamında, bir kısmı da plansız alan sınırları içerisinde ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkisinde bulunuyor.

Büyükçekmece-Bayrampaşa arasındaki hatta bulunan 6 tünelden günde 300 bin, Sarıyer Kilyos Tünelinden ise 40 bin aracın geçmesi bekleniyor.

Proje kapsamında toplam tünel uzunluğu 23 kilometre olurken 2,5 milyar liraya mal olması bekleniyor. Teklif, İBB meclisinde oy çokluğuyla kabul edildi. Tünellerin yapımına bu yıl başlanacak.

 

"Bu haber bir Tünel Teknolojisi Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : İstanbul  
 
 
 
 
Benzer Haberler
İstanbul Metrorail Forumu ve Sergisi 9 - 10 Nisan 2015 Tarihleri Arasında İstanbul’da Düzenleniyor
İstanbul’da trafiği günlük haber olmaktan çıkaracak “İstanbul Metrorail Forumu ve Sergisi”, 9-10 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul’da düzenleniyor. Sergi; çevreci, hızlı, engelli dostu,…
Boğazın Altında Her An Temiz Hava
Yapı Merkezi - SK ortak girişiminin tercihi Teknima Cleanair Technology İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesi - Avrasya Tüneli için tasarım ve imalatını yaptığı 1 adet 1800mm çaplı 250kW gücünde…
Terratec TBM’si “Tazmanya Canavarı” İstanbul için Hazır
Avustralya firması Terratec, “Tazmanya Canavarı” olarak isimlendirilen TBM’nin, testlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye nakledileceğini açıkladı. 6,56 metre çapında ve İstanbul’un karmaşık…
Avrasya Tüneli’nde Çalışmalar Hızla Devam Ediyor
Göztepe ile Kazlıçeşme arasını 15 dakikaya indirmesi planlanan Avrasya Tüneli Projesi'nde tünel açma çalışmaları sonucunda 920 metrelik ilerleme sağlandı. Ayrıca olası depremlere karşı dayanıklılığı…
Türkiye’nin İlk Tünel Fuarı İstanbul’da Gerçekleştirildi
Türkiye’de ilk kez düzenlenen Tünel Yapım Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı (Tunnel Expo) 28 – 31 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. 120’den fazla firmanın katılımcı…
 
Tünel Teknolojisi Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
facebooktwitterfacebooklinkedin
 


Mayeb
Tünel Teknolojisi Dergisi ve www.tunelteknolojisi.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.