Madencilik Türkiye        Tünel Teknolojisi Dergisi         ARŞİV  ANASAYFA 
Madencilik Türkiye Mining Tukey MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten
Ovit Tüneli'nde Işığa 900 Metre Kaldı
10-06-2016
 
Bu Bir  Haberidir

Ovit Tüneli inşaatında 14 kilometre uzunluğundaki tünelin 13,6 kilometresi açıldı. Tünelde ışığın görülmesine ise toplamda 900 metre kaldı.

Rize'nin İkizdere ilçesi ile Erzurum'un İspir ilçesi arasında yapımı süren Ovit Tüneli'nde tünel açma çalışmalarında sona yaklaşıldı. Ovit Tüneli'nde çift tüpün bağlantı tünelleri ile birlikte toplam uzunluğunun 28 kilometre olması planlanırken tünelin girişi bin 988, çıkışı ise 2 bin 258 koddan açıldı. 605 milyon TL bedelli projede bugüne kadar her iki tüpte, 22 bin 500 metre açma işlemi tamamlandı.

Eylül ayı sonlarına doğru tünelin kazı işlemlerinin tamamlanması bekleniyor.

 

"Bu haber bir Tünel Teknolojisi Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Ovit Tüneli  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Ovit Tüneli’nde Çalışmalar Durduruldu
Rize Valiliği, Rize - Erzurum karayolu üzerindeki 2.640 rakımlı Ovit Dağı'nda yapımı süren ve tamamlandığında Türkiye'nin en uzun tüneli olması planlanan Ovit Tüneli'deki çalışmaların, uyarı sistemi ve havalandırma…
Rize ile Erzurum’u Birbirine Bağlayacak Tünellerin Yapım Çalışmaları Devam Ediyor
Rize - Erzurum karayolu güzergâhında bulunan, 2.640 metre yüksekliğindeki Ovit Dağı'nda yapımı süren 25 kilometrelik Ovit Tüneli'nin 12.100 metresi tamamlandı. Projenin bu hızda devam etmesi durumunda tünelin 2015…
Kırık Tüneli İhalesi İptal Edildi
Türkiye’nin en uzun tüneli Ovit’e ulaşımı 40 kilometre kısaltacak Kırık Tüneli ihalesi, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından iptal edildi. Kamu İhale Kurumu’na “ihale iptal”…
Ovit Tüneli’nde Sona Yaklaşılıyor
14,3 kilometre uzunluğundaki Ovit Tüneli’nin 11,7 kilometresi tamamlandı.  Ovit Tüneli’nin inşası ile ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan , Doğu Kаrаdeniz…
 
Tünel Teknolojisi Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
facebooktwitterfacebooklinkedin
 


Mayeb
Tünel Teknolojisi Dergisi ve www.tunelteknolojisi.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.