Madencilik Türkiye        Tünel Teknolojisi Dergisi         ARŞİV  ANASAYFA 
Madencilik Türkiye Mining Tukey MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten
Haliç Tüp Geçit Projesi’nde Güzergah Belirlendi
28-04-2016
 
Bu Bir  Haberidir

Tarihi Yarımada ile Taksim bölgesini birbirine bağlayacak olan Haliç Tüp Geçit Projesi'nde güzergâh ve bağlantı yolları belirlendi.

İstanbul Boğazı'nın altından geçerek iki kıtayı birbirine bağlayan tünellerin ardından Haliç'e de bir tüp geçit inşa edilecek. İnşa edilecek tünelin ardından Haliç'te akıntıyı kestiği için birikintiye neden olan Unkapanı Köprüsü kaldırılacak. Proje kapsamında deniz tabanında zemin tarama ve etüt çalışmalarına başlandı.

2011'de yapımına başlanan Kasımpaşa - Sütlüce tünelinin tamamlanmasının ardından Haliç Tüp Geçit Projesi için de düğmeye basılacak. Güzergâhı belirlenen projede Kadir Has Üniversitesi'nin hemen yanından başlayacak olan tünel Kasımpaşa'daki Haliç Tersanesi'nin yanından çıkacak. Burada Kasımpaşa Sütlüce Tüneli ile bağlanacak. Çift yönlü olarak trafiğin akacağı tünelin çıkış noktaları döner kavşaklarla alternatif yollara bağlanacak. İki yıl içerisinde tamamlanması planlanan proje için 100 milyon lira harcanacak.

 

"Bu haber bir Tünel Teknolojisi Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Haliç Tüp Geçit  
 
 
 
 
 
Tünel Teknolojisi Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
facebooktwitterfacebooklinkedin
 


Mayeb
Tünel Teknolojisi Dergisi ve www.tunelteknolojisi.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.