Madencilik Türkiye        Tünel Teknolojisi Dergisi         ARŞİV  ANASAYFA 
Madencilik Türkiye Mining Tukey MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten
Ovit Tüneli Kazı Çalışmalarında Sona Geliniyor
19-04-2016
 
Bu Bir  Haberidir

2 bin 640 rakımlı Ovit Dağı’nda yapımı süren ve 14 bin 300 metre uzunluğa sahip Ovit Tüneli’nde sona yaklaşılıyor. Tamamlandığında Türkiye’nin en uzun, dünyanın ise en uzun 4’ncü karayolu tüneli olma özelliğini taşıyacak Tünel’in, yüzde 85’i tamamlanırken kalan son 2 kilometrelik bölümde delme çalışmaları devam ediyor.

412 milyon 366 bin liraya mal olacak olan Ovit Tüneli’nin tamamlanmasıyla Rize-Erzurum arasındaki ulaşım 4,4 kilometre azalacak, ulaşım 12 ay boyuna kesintisiz sağlanacak. Kış şartları nedeniyle ulaşımın aksadığı Ovit Dağı geçidinde yapılacak tünel sayesinde Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri birbirine bağlanacak.

Ovit Tüneli’nde kazı çalışmalarının Ağustos ayı ortalarında tamamlanması öngörülürken ulaşımın; ışıklandırma, mekanik aksamlar ile güvenlik tedbirlerini kapsayan çalışmaların tamamlanması ile birlikte 2017 yılının sonunda sağlanması bekleniyor.

 

"Bu haber bir Tünel Teknolojisi Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Ovit Tüneli,  Erzurum,  Rize  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Ovit Tüneli’nde Yangın Çıktı: 20 İşçi Dumandan Etkilendi
Rize - Erzurum karayolu güzergâhında bulunan, 2.640 metre yüksekliğindeki Ovit Dağı'nda yapımı süren Ovit Tüneli’nde yangın çıktı. Yangın sonucunda dumandan etkilenen 20 işçi hastaneye kaldırıldı.…
Ovit Tüneli’nde Çalışmalar Durduruldu
Rize Valiliği, Rize - Erzurum karayolu üzerindeki 2.640 rakımlı Ovit Dağı'nda yapımı süren ve tamamlandığında Türkiye'nin en uzun tüneli olması planlanan Ovit Tüneli'deki çalışmaların, uyarı sistemi ve havalandırma…
Rize ile Erzurum’u Birbirine Bağlayacak Tünellerin Yapım Çalışmaları Devam Ediyor
Rize - Erzurum karayolu güzergâhında bulunan, 2.640 metre yüksekliğindeki Ovit Dağı'nda yapımı süren 25 kilometrelik Ovit Tüneli'nin 12.100 metresi tamamlandı. Projenin bu hızda devam etmesi durumunda tünelin 2015…
Ovit Tüneli’nde Sona Yaklaşılıyor
14,3 kilometre uzunluğundaki Ovit Tüneli’nin 11,7 kilometresi tamamlandı.  Ovit Tüneli’nin inşası ile ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan , Doğu Kаrаdeniz…
 
Tünel Teknolojisi Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
facebooktwitterfacebooklinkedin
 


Mayeb
Tünel Teknolojisi Dergisi ve www.tunelteknolojisi.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Tünel Teknolojisi Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.